Warszawa
22 6373038
office@mmlegal.pl

Aktualności

Skuteczne „odłączenie” byłego małżonka z umowy o kredyt hipoteczny

Data publikacji: 11/12/17

Przeprowadzony przez Kancelarię podział majątku byłych małżonków, pozwolił na skuteczne „podzielenie” pomiędzy nimi zaciągniętego kredytu hipotecznego.

Czytaj więcej

Wygrana Kancelarii w dużym procesie o odszkodowanie (91mln zł)

Data publikacji: 08/12/17

Ponad 90 mln zł odszkodowania domagał się znany biznesmen od naszego Klienta, za to że ten nie wykonał umowy zobowiązującej i nie kupił udziałów w jego firmie.

Wyrokiem ze stycznia 2017 r. Sąd Okręgowy w Kielcach oddalił powództwo biznesmena, podzielając argumentację Kancelarii. W listopadzie 2017 r.  Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił złożoną od wyroku Sądu Okręgowego apelację biznesmena, tym samym wyrok stał się prawomocny.

Sprawa było szeroko komentowana w mediach, zwłaszcza w prasie lokalnej.

Czytaj więcej

Niedopełnienie obowiązku zwrotu kluczyków do skradzionego auta nie w każdym przypadku uzasadnia odmowę wypłaty odszkodowania

Data publikacji: 05/12/17

W nocy z prywatnej posesji naszemu Klientce Kancelarii skradziono drogi  samochód wraz z oryginalnym kluczykiem, po wcześniejszej kradzieży z domu kluczyka do auta. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z powodu braku klucza.

Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania za skradziony pojazd powołując się na  okoliczności, zwalniające go jakoby z obowiązku wypłaty odszkodowania, wskazane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Ubezpieczyciel wskazywał, że po zaistnieniu szkody Klient nie zwrócił dwóch zadeklarowanych w umowie kompletów kluczy do pojazdu, a zatem nie zachodzą podstawy do wypłaty odszkodowania.

Czytaj więcej